Kedy do hry vstúpia Inštitucionálny Investori?

Kedy do hry vstúpia Inštitucionálny Investori?

Riaditeľ Pantera Capital, Dan Morehead, nedávno naznačil médiám, že na trhu s kryptomenami je málo inštitucionálnych investorov, aj napriek veľkému záujmu zo strany verejnosti. V najbližších týždňoch predpovedá ich veľký príliv a býčie trhy na burzách.

 

 

Pantera Capital

Pantera Capital je investičná firma, založená v roku 2003, ktorá sa špecializuje na blockchain technológie. V roku 2013 založili svoj krypto hedge fond. Spolupracujú s významnými menami ako Bitstamp, Korbit, Xapo, a Bitpesa.

V poslednom rozhovore pre CNBC, vyjadril Morehead, že nie je veľmi znepokojený zo súčasnej sitúcaie s kryptomenami. „Sme si vedomí, že špekulujeme na veľmi volatilných trhoch. A pohyb môže nastať oboma smermi“, povedal.

Ďalej predpovedal, že v najbližších týždňoch by sa mal trend obrátiť a dočkáme sa rastúcich trhov. Bitcoin ma typickú periódu medvedieho trhu približne 70 dní a mieru poklesu 60-70 %. Toto bolo naplnené a v blízkej dobe by malo dôjsť k zvratu.

 

Inštitucionálny Investori

Morehead ďalej hovoril o malom podiely inštitucionálnych investorov na trhu. Tí čakajú na postrčenie od veľkých hráčov v investičnom svete. Krypto trh čaká netrpezlivo na ich príchod a Morehead odhaduje, že to do trhu môžu priniesť až pol miliardy dolárov. Zároveň predpokladá, že vstup inštitucionálnych investorov stabilizuje ceny, resp. zníži mieru volatility.

 

Zdroj: news.bitcoin.com  Foto: fintechist.com

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *