Bitgrail stratil milóny dolárov – Bug alebo Scam?

Bitgrail stratil milóny dolárov – Bug alebo Scam?

Francesco Firano, majiteľ zmenárne Bitgrail, dnes oznámil, že sa stratilo 15 000 000 XRB bez patričnej autorizácie. V prepočte ide o sumu približne 150 000 000 amerických dolárov. Jedná sa o krádež, alebo podvod?

 

 

Údajne bug

V diskusii Firano uviedol, že sa pravdepodobne jedná bug (chybu), ktorá útočníkom umožnila robiť dvojité výbery, aj keď z účtu bol odpísaný výber len jeden. Za túto chybu vinil developerov XRB a chybu v ich platforme. Oni sa bránili tým, že k dvojitým výplatám dochádza už niekoľko mesiacov, ale keďže nie sú žiadne stopy na blockchaine, bude chyba u Bitgrailu.

 

Fork ako riešenie

Firano sa ďalej začal vyhovárať na to, že nie je možné určiť čas dvojitých transakcií a XRB tím by sa mal postaviť k riešeniu tohoto problému. Na to mu odpovedali, že určiť čas transakcií sa dá, ak sú k dispozícii dáta zo zmenárne. Firano rýchlo zmenil tému a navrhol developerom ako riešenie fork XRB, ktorý by navrátil investorom stratené tokeny. Ten samozrejme zavrhli.

 

Podvod

Tím za XRB sa vyjadril, že majú podozrenie, že im Firano dáva zámerné klamlivé informácie a to už dlhší čas. Zároveň načasovanie tohoto vyhlásenie napovedá, že sa jedna o tzv. exit scam (ukončiť podvod a zobrať peniaze). XRB momentálne pracuje na zhromažďovaní dôkazov a v blízkej dobe podá správu.

 

Zdroj: trustnodes.com  Foto: themerkle.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *