35 spôsobov použitia blockchain technológie 3/3

35 spôsobov použitia blockchain technológie 3/3

Každému je jasné, že blockchain technológia je ďaleko viac ako Bitcoin. Vo finančníctve, medicíne, médiách, vládach a iných sektoroch sa objavujú nové, inovatívne využitia blockchainu. Pokračovanie prvého a druhého dielu.

 

 

Vláda

Dubai – chcel by sa stať prvým štátom, ktorý implementuje blockchain do väčšiny štátnych zložiek. Momentálne prebieha prieskum možností využitia v lekárskych záznamoch, logistike, priemysle a ako ochrana proti nelegálnym obchodom s diamantmi.

Estónsko – vláda oznámila dohodu s firmou Ericsson, ktorá jej pomôže dostať štátne záznamy na blockchain.

Južná Kórea – Samsung vyvíja blockchain riešenia súvisiace s verejnou bezpečnosťou a prepravnými systémami.

Govcoin – ministerstvo práce v Anglicku hľadá spôsoby ako použiť nové technológie na administráciu sociálnych dávok.

Democracy.earth – open-source projekt, ktorý sa zameriava na vznik demokratických organizácií, ale aj štátov alebo národov pomocou blockchain nástrojov.

Followmyvote.com – pracuje na vytvorení bezpečného a transparentného volebného systému, ktorý redukuje možnosť sfalšovania volebných výsledkov.

 

Maloobchod

OpenBazaar – decentralizovaný obchodný portál, kde sa dá nakupovať bez nutností tretích strán.

Loyyal – je blockchain systém pre malých podnikateľov, ktorý transparentne spravuje odmeny pre zákazníkov za ich vernosť.

Blockpoint.io – umožňuje obchodníkom vytvoriť blockchain riešenie na prijímanie kryptomien a spravovanie darčekových poukazov a odmien za vernosť.

 

Nehnuteľnosti

Ubiquity – startup, ktorý ma za cieľ vytvoriť systém na sledovanie prevodu nehnuteľného majetku.

 

Média

Kodak – oznámil vývoj technológie na ochranu autorských práv a na sledovanie platieb pre fotografov. Toto oznámenie spôsobilo nárast ceny akcií Kodaku.

Ujomusic – bol založený britskou speváčkou Imogen Heap. Slúži ako nástroj na sledovanie honorárov pre hodobníkov a ako možnosť uložiť autorské práva.

 

Prvá časť.

Druhá časť.

 

Zdroj: forbes.com  Foto: linkedin.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *