35 spôsobov použitia blockchain technológie 1/3

35 spôsobov použitia blockchain technológie 1/3

Každému je jasné, že blockchain technológia je ďaleko viac ako Bitcoin. Vo finančníctve, medicíne, médiách, vládach a iných sektoroch sa objavujú nové, inovatívne využitia blockchainu.

 

 

Internetová bezpečnosť

Guardtime – spoločnosť, ktorá vyvíja podpisový systém na báze blockchainu, aby zabezpečila dáta o milióne estónskych občanov.

REMME – je decentralizovaný autorizačný systém, ktorý chce nahradiť prihlasovanie pomocou loginu a hesla. SSL certifikáty by mali byť uložené na blockchaine.

 

Zdravotníctvo

Gem – tento startup spolupracuje s Centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb. Všetky získané informácie chcú umiestniť na blockchain, čo zvýši efektivitu a môže nás varovať pred potenciálnou katastrofou.

SimplyVital Health – má dva produkty ktoré momentálne vyvíja. ConnectingCare, ktorý zbiera informácie o pacientovi po opustení nemocnice. HealthNexus, ktorý ukladá informácie o pacientoch na decentralizovanú sieť.

MedRec – projekt z MIT, ktorý spravuje dôverné zdravotné záznamy a ich bezpečné použitie.

 

Financie

ABRA – krypto peňaženka, ktorá používa blockchain na sledovanie zostatku v rôznych kryptomenách.

Bank Hapoalim – spolupráca Izraelskej banky a Microsoftu, na vytvorení systému správy bankových záruk.

Barclays – vydali niekoľko blockchain projektov, ako napríklad na sledovanie finančných záväzkov a ich dodržiavanie. Firma verí, že blockchain je stavebný kameň nových technológií.

Maersk – námorná prepravná spoločnosť plánuje zaviesť blockchainové riešenie na poistenie nákladu.

Aeternity – zavádza smart kontrakty na blockchaine, ktoré sa dajú automatizovať na základe konsenzu zapojených strán.

Augur – umožňuje vytvorenie blockchain predpovedí derivátových finančných trhov, v decentralizovanom ekosystéme.

 

Charita

Bitgive – táto služba vnáša viac transparentnosti do charitatívnych činností. Zlepšuje prehľad toku peňazí od darujúceho až k potrebným. Spolupracuje so zahraničnými projektami Save The Children, The Water Project a Medic Mobile.

 

Druhá časť.

Tretia časť.

 

Zdroj: forbes.com  Foto: linkedin.com

 

Dostávajte zadarmo tipy aká kryptomena sa dnes oplatí kúpiť. Stačí sa pridať do našej skupiny na Telegrame. Telegram si bezplatne stiahnite do vášho mobilu a potom kliknite na tento link TELEGRAM SKUPINA.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *